Foto: Screen Youtube

Finał kampanii wyborczej zbliża się wielki krokami i każdy doświadczony obserwator polskiej sceny politycznej wiedział, że na tym etapie należy się spodziewać największych cudów. Wśród wszelkich znanych chwytów politycznych znajdziemy też te brudne. Na przykład debata zorganizowana przez TVP nie należała do chwytów czystych, jej konstrukcja wyraźnie sprzyjała partii PiS i była wymierzona w opozycję. Niemniej wszyscy kandydaci partii opozycyjnych poradzili sobie z tym zabiegiem, a poległ wyłączenie Donald Tusk.

Jeśli debata w TVP była brudnym chwytem, to nie sposób w tej samej kategorii umieścić chwytów poniżej jakiegokolwiek poziomu i w tej kategorii zdecydowanie dominuje jedna grupa polityczna i jej zwolennicy. O co konkretnie chodzi? O całą serię publikacji, nie mających nic wspólnego z jakimkolwiek poziomem politycznej rywalizacji. Na portalu X od wczoraj krążą zdjęcie nagich kandydatek PiS lub raczej zdjęcia, które sugerują, że są to kandydatki PiS:

Grażyna Szarama zgłosiła sprawę prokuraturze, natomiast Iwona Kurowska nie komentuje tych treści. Na tym samym portalu X opublikowano też „teledysk” autorstwa Tymona Tymańskiego, gdzie „artysta pozwolił sobie na więcej”. Widzimy w tej produkcji obsceniczne gesty i słyszymy wulgarne słowa, a wszystko po to, żeby Polska była „wolna”, „kolorowa” i „tolerancyjna”. Dodatkowy „smaczek” polega na tym, że znany reżyser filmu „Bagno” oskarża Tymańskiego o pedofilię i takich zachowań doszukuje się również w najnowszym teledysku muzyka.

Przed tymi wszystkimi „zachętami do głosowania”, swoje trzy grosze dorzucił też Krzysztof Skiba i w swoim „stylu” życzył śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu. Po fali oburzenia i ostrych reakcji Internautów, Skiba nazwał swoje życzenia żartem. Jeszcze inny żart w formie SMS-ów trafił do skrzynek telefonicznych wielu Polaków. Treść tego dowcipu na pierwszy rzut oka sugeruje, że autorem może być komitet wyborczy PiS, ale już przy drugim rzucie oka widać rechot grupy „Silni Razem” fanatyków politycznych sprzyjających KO. W tej sytuacji pewne jest, że to jeden z „Silnych” wpadł na ten genialny pomysł i rozesłał SMS o takiej treści:

GlosujNaPiS!Przywrocilismy seniorom prawo do godnej starosci i zrobimy tez pogrzeby emerytów za darmo.

Polityka nie należy do tych obszarów ludzkiej działalności, w których można liczyć na czystość, ładny zapach i przyzwoitość. Po brudne chwyty sięgają wszyscy, ale chwyty poniżej pasa to specjalność najgorszych i przegrywających. W świetle przytoczonych akcji propagandowych ponad wszelką wątpliwość da się stwierdzić, że albo Donald Tusk kłamał, gdy podawał wyniki sondażu wewnętrznego, w którym KO o 1,5% przegrywała z PiS albo autorzy tego „badania” okłamali Tuska i teraz to wyszło na jaw.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!