O nas

Słowo wstępne i konsekwentne

Dlaczego powstała strona PatrzyMY.pl? Inspiracja, motywacja i ambitny plan jednocześnie zawierają się w prostych słowach: „skoro powstała, to znaczy, że musiała powstać”. W Internecie i mediach znajdziemy wszystko z wyjątkiem surowych faktów, które zostały zastąpione gotowymi interpretacjami i nachalnym przekazem dnia. PatrzyMY.pl chce wypełnić tę przepastną dziurę. W tym momencie po całej sieci rozniósł się szyderczy śmiech z gromkim okrzykiem: „Niech mnie kule biją, jaka rewelacja, milionowa „obiektywna” strona”. Śmiech to zdrowie, jednak wielu ludziom atakowanym zewsząd indoktrynacją i akwizycją, wcale do śmiechu nie jest i nikt też nie dał gwarancji ani na łatwość, ani na powodzenie projektu. Wszystko przed nami i wszystko zweryfikuje człowiek myślący!

Fakty będą stanowić podstawę treści PatrzyMY.pl, jeśli się pojawią jakieś emocje, będzie to efekt zaangażowania, a nie wciskanie politycznych i moralnych broszur. Same fakty, choćby w najbardziej czystej postaci, również mogą budować wypaczony obraz rzeczywistości i wystarczy do tego prosta technika pomijania niewygodnych faktów, połączona z uwypuklaniem ulubionych faktów. Na szczęście istnieje antidotum, które pozwoli zweryfikować fałsze, w każdym zakątku świata: „Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!”.

Ideę bardzo szybko można sprofanować do poziomu ideologii, zwracam na to najwyższą uwagę i bez najmniejszej prowokacji domagam się surowej, acz sprawiedliwej weryfikacji pojawiających się na PatrzyMY.pl faktów. Każdy Czytelnik i Autor (zapraszam do współpracy), będzie mógł liczyć na Patrzymy.pl, jednak nikt i nic nie powinno zastępować samodzielnego myślenia, do czego zawsze i gorąco zachęcam. Zaczynamy w bardzo trudnym czasie, co zmusza do podejmowania nadzwyczajnych środków, powiedzieć i napisać teoretycznie można wszystko, ale w praktyce mało kto się o tym dowie. Formuła PatrzyMY.pl będzie sobie z tym radzić i jestem pewien, że cała reszta nie wymaga dalszych wyjaśnień – wiemy o co chodzi!

Redaktor i twórca PatrzyMY.pl
Piotr Wielgucki