Foto: KPRM

Trwa końcowe odliczanie przed wielkim świętem „tolerancji, przyjaźni i muzyki”, czyli 32 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku pojawiają się przy tej okazji rozmaite komentarze i nie wszystkie doceniają to szlachetne dzieło, dlatego „dyrygent” Jerzy Owsiak robi wszystko, aby połączyć polskie serca. Na początek szef fundacji, której były rzecznik Krzysztof Dobies, został dyrektorem gabinetu politycznego Adama Bodnara, tradycyjnie zapewnia, że WOŚP jest apolityczna.

Nie inaczej stało się i w tym roku, na sowim koncie społecznościowym „Jurek” Owsiak zwrócił się gorącym i życzliwym apelem do wyborców PiS:

Spróbujcie się przekonać

Do społeczności PiS
Przygotowania do Finału idą jak nigdy, zewsząd dostajemy masę super wiadomości o gotowości, o organizowanych akcjach, koncertach, piknikach, spotkaniach. W imieniu własnym, całej naszej Fundacji i ogromu ludzi, którzy od lat tworzą z nami Najpiękniejszą Orkiestrę Świata, zapraszam także Was, sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, abyśmy wszyscy mogli unieść się nad tymi swarami, kłótniami i wszelkiego rodzaju sprzeczkami.

Jakże przejmujące słowa pana Jerzego, padły zaledwie kilka miesięcy po tym, jak WOŚP walczyła z „sepsą”, ale nikt przy zdrowych zmysłach i odrobinie inteligencji nie miał wątpliwości, że sepsą WOŚP określała partię PiS i blisko 8 milionów wyborców tej partii.

Foto: domena publiczna

W między czasie „apolityczny” Jerzy Owsiak wystąpił na dwóch marszach organizowanych przez „uśmiechniętą Polskę”, a na marszu „miliona serc” nawet przemówił z trybuny, stojąc obok Donalda Tuska i znów “żartował” na temat “wygrywania z sepsą (PiS).

Potem widzieliśmy Jerzego Owsiaka w różnych gabinetach politycznych nowego rządu stworzonego przez „koalicję 13 grudnia” i nierzadko towarzyszyła mu małżonka Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

Foto: KPRM

Zaproszenie do wspólnej zabawy z WOŚP, również wyborców „sepsy”, czasami przybierało niezwykle oryginalne formy. Na przykład na festiwalu Pol’and’Rock Festiwal w 2021 roku, organizowanym przez Jerzego Owsiaka, tak zachęcano wyborców PiS do wsparcia WOŚP.

Ktoś mógłby powiedzieć, że to krzywdzący zarzut pod adresem Jerzego Owsiaka, który przecież nie może odpowiadać za zaproszonych gości, ale po pierwsze Jerzy Owsiak już nie raz i nie dwa razy wyrzucał ze sceny artystów i to bez większego powodu. Po drugie „dyrygent” WOŚP bronił zabawy w „j…ć PiS” jak lew i domagał się jeszcze większej wolności słowa od wojewody zachodniopomorskiego, który pytał uprzejmie, dlaczego na Pol’and’Rock Festiwal pojawiła się „mowa nienawiści”.

Panie wojewodo, nie będzie pan tworzył tego festiwalu swoimi opcjami religijnymi czy politycznymi. To my, WOŚP, ten festiwal tworzymy. Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści i co będzie krzyczeć publiczność. Ja nie wchodzę w pana podwórko, więc proszę pozostawić ten festiwal nam. Oczywiście jutro może pan zrobić, że ten festiwal trzeba będzie zamknąć. Ma pan moc króla, ma pan moc cesarza. Ale póki co, proszę się stosować do naszych zasad – krzyczał ze sceny Jerzy Owsiak.

W zaistniałej sytuacji wspólne granie z WOŚP dla wyborców PiS może się skończyć wytępieniem, co do jednego wyborcy, jak w przypadku sepsy alby w najlepszym razem „je…m”. I chyba rzeczywiście nie pozostaje im nic innego, jak podpisać oświadczenie…

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!