Foto: Screen YouTube

Zdajemy sobie sprawę z własnych redakcyjnych ułomności, ale na poziomie odmiany osób przez przypadki jakoś sobie radzimy, dlatego w tytule nie popełniliśmy błędu. Miss Nederland 2023 została Rikkie Valerie Kollé, 22-letnia transpłciowa modelka i aktorka pochodzenia moluckiego.

8 lipca 2023 roku to data przełomowej decyzji holenderskiego jury i na tym nie koniec. Pierwsza transpłciowa kobieta i najpiękniejsza Holenderka, za chwilę będzie walczyć o tytuł Miss Universe i biorąc pod uwagę z jakim konkursem mamy do czynienia, jest zdecydowaną faworytką.

Prasa holenderska szczegółowo opisuje karierę Rikkie Valerie, która zawsze wiedziała, że jej ciało nie jest jej ciałem. Gdy holenderski Miss Holandii był ośmioletnim Rikiem oświadczył swoim rodzicom, że jest dziewczynką. Rodzice przyjęli tę deklarację ze zrozumieniem i od samego początku  wspierali swojego syna, zadeklarowanego jako dziewczynka. W następnym kroku Rikkie będąc już  jedenastoletnią dziewczynką oficjalnie zmieniła imię i powiadomiła o tym cały świat oraz Internet.

W wieku 16 lat holenderski Miss Holandii zaczął przyjmować hormony, ale dopiero w styczniu 2023 roku przeszedł operacyjną korektę płci. Po tej zmianie holenderska Miss Holandii, Rikkie Valerie w wywiadach dla holenderskich mediów, jako nowonarodzona podkreślała, że chce wspierać i dawać przykład innym osobom transpłciowym w Holandii, które też są piękne i mogą wygrać konkursy. Krajowy konkurs wygrany przez Rikkie Valerie otworzył jej drogo do drugiego w historii startu konkursie Rikkie Valerie Kollé. Pierwszą transpłciową kandydatką była Angela Ponce z Hiszpanii, która ubiegała się o koronę najpiękniejszej w 2018 roku.

W Polsce jak dotąd nie mamy tak nowoczesnych konkursów, ale nie mamy się też czego wstydzić. Gdyby nie patriarchat i religia w szkołach to mielibyśmy Anię Grodzką w koronie.

Foto: Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

 

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!