Foto: Youtube

Stanach Zjednoczone zmagają się z zimą stulecia, nawet w słonecznej Kalifornii i na Florydzie ludzie chodzą w uszatkach. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, takie wieści ze świata byłby odbierane jako ciekawostka, w Afryce spadł śnieg, na Alasce zaświeciło słońce, żona nie zażądała kwitka z wypłaty męża.

Zdarzają się takie cuda, w Polsce, w USA i na świecie, ale żyjemy w czasach współczesnych, opanowanych przez ekspertów, dyktatorów mody i modnych naukowców hobbystów. We współczesnych warunkach każda ekstremalna ciekawostka ma sponsorów, liczbę odsłon i reklam. Dlatego każdy naukowiec che żyć i podbijać statystyki.

Znany internetowy ekspert od tłumaczenia rzeczy oczywistych, które w jego tłumaczeniach zamieniają się w rzeczy współcześnie naukowe, tak oto skomentował amerykańskie zmagania z zimą.

W redakcji PatrzyMY.pl zawrzało, jak nigdy! Wszyscy sięgnęliśmy po stare zeszyty z geografii, a gdy to w ogóle nie pomogło nerwowo zaczęliśmy poszukiwać tłumaczenia w popularnej wyszukiwarce. Po wpisaniu frazy „ekstremalnych zdarzeń nadprojektowych” wyświetliłą nam się lista filmików na Youtube, które pokazują zderzenia hulajnogi z samochodami ciężarowymi, ale na ostatnich pozycjach odnaleźliśmy odnośniki do wypowiedzi Jakuba Wiecha.

Niestety prócz cytatów z naukowca, w Internecie nie ma żadnego wytłumaczenia, co to jest „ekstremalne zdarzenie nadprojektowane” i pewnie dlatego Jakub Wiech jest naukowcem unikalnym, którego wiedzy nie jest w stanie zindeksować największa wyszukiwarka na świecie. Wcześniej pan Jakub pisał o „zamkniętym obiegu CO2 w ocenach” i tego też nie szukajcie w Google!

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!