Foto: Piotr Kanikowski

Portal „X”, dawniej Twitter, to takie pole boju, na którym często dochodzi do ostrych strać pomiędzy różnymi grupami i indywidualnościami. Osią sporu przeważnie są preferencje polityczne, ideologiczne i religijne lub ich brak. Nie inaczej stało się w przypadku krótkiej, aczkolwiek ostrej wymiany zdań pomiędzy Piotrem Wielguckim, znanym również jako Matka Kurka i niezależnym dziennikarzem Wirtualnej Polski Patrykiem Słowikiem.

Piotr Wielgucki vel Matka Kurka znany jest głownie z ohydnych ataków na Fundację WOŚP i Jerzego Owsiaka, który wielokrotnie musiał stawać przed sądem i tłumaczyć dlaczego odmawia okazania szczegółowych rozliczeń pomiędzy fundacją, a rodzinnymi biznesami prezesa fundacji. Wielgucki to również znany antyszczepionkowiec, wyśmiewający profilaktykę zdrowotną w postaci zakazu spacerowania po lesie i podnoszenia ciężarów w pomieszczeniach o niskich sufitach. Krótko mówiąc za znak firmowy hejtera Matki Kurki przede wszystkim uznać należy serię wulgarnych wypowiedzi i ataków pod adresem wybitnych ludzi, ponieważ Wielgucki sam niczego w życiu nie osiągnął, jest nierobem i frustratem, prawdopodobnie opłacanym przez służby Putina.

W związku z aktywnością hejtera, o wielkim pechu może mówić Patryk Słowik, niezależny dziennikarz Wirtualnej Polski, który brzydzi się wysokimi zarobkami połowy dziennikarzy TVP.

Właśnie ten dziennikarz został bezpardonowo zaatakowany przez Piotra Wielguckiego, ale hejter szybko doczekał się błyskotliwej riposty.

Patryk Słowik postawił Matkę Kurkę w sytuacji bez wyjścia, jednak to nie powstrzymało hejtara przed dalszymi atakami na niezależność dziennikarza i transparentność Fundacji WOŚP.

Okazany brak szacunku dla tysięcy, a może i milionów dzieci, które z pewnością umarłyby, gdyby nie inkubatory, łóżka i szafki szpitalne WOŚP, zakupione średnio trzy lata po zbiórce, to rutynowa aktywność publiczna hejtera. Ciekawe co w tej sytuacji zrobi Patryk Słowik? Naszym zdaniem powinien podesłać Wielguckiemu sławetną deklarację WOŚP, jak to swego czasu zrobiło wielu niezależnych dziennikarzy i ekspertów konstytucjanalistów.

Tak, czy inaczej wiele nie wskazuje na to, że hejter Piotr Wielgucki vel Matka Kurka znów zostanie ośmieszony, a skarbonka WOŚP będzie cięższa o 50 gr.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!