Foto: Rafał Guz / PAP

Na załączonym zdjęciu widzimy grupę posłów klubu PiS przed głosowaniem nad uchwałą w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Głosowanie odbyło się 09.03.2023 roku, a uchwała przeszło większością ponad 260 głosów, bo PiS wsparł PSL i Konfederacja, przeciw głosowała Lewica, PO wirtualnie uciekła z Sejmu poprzez wyjęcie kart do głosowania. Tyle tytułem informacji i opisu histerycznego już tła, a teraz pytanie konkursowe, z małą podpowiedzią.

Kogo widzimy na zdjęciu? Byłoby wielkim wstydem i narażeniem się na opłakane, reżimowe konsekwencje, gdy ktoś nie rozpoznał „dyktatora z Żoliborza”, czyli samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Raczej dobrze znany i rozpoznawalny, z uwagi na oryginalną urodę, jest też wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki. Większe kłopoty mogą mieć mniej doświadczeni obserwatorzy polskiej polityki z rozpoznaniem czołgistki Małgorzaty „Marusi” Gosiewskiej, chociaż ona również jest wicemarszałkiem Sejmu i robi wszystko, aby być rozpoznawalną i nawet sławną.

Foto: Facebook / Małgorzata Gosiewska

W prawym rogu mamy „obcięty” wizerunek posła i pewnie ambitni konkursowicze potrafiliby tę postać zidentyfikować, ale nie takie jest pytanie konkursowe, które brzmi: „Kim jest najbardziej wyróżniający się poseł na tym zdjęciu i czym się wyróżnia”. Nie chcielibyśmy robić z naszej zabawy przysłowiowego audiotele, jednak jeszcze kilka sugestii podrzucimy. Prosimy zwrócić uwagę, czego ów wyróżniający się poseł, nie napiszemy czym wyróżniający się, przy sobie nie ma, a co na sobie ma.

Gdy już Szanowni Konkursowicze odgadną i wskażą na te dwa charakterystyczne elementy, w drugim etapie poprosimy o opisanie własnymi słowami, jakie refleksje się Państwu nasuwają na widok posła. Ostatnia część konkursu to odgadnięcie imienia i nazwiska polityka PiS. Nagród w konkursie nie przewidujemy, ale za to życzymy dobrej zabawy i kreatywności w wyrażaniu opinii.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!