Foto: Screen TVN24

Podczas dzisiejszej wspólnej konferencji premiera Donalda Tuska i premiera Finlandii Petteri Orpo padła zaskakująca deklaracja. Donald Tusk zapowiedział modernizację zapory na granicy z Białorusią, niestety nie powiedział czego ta modernizacja ma dotyczyć. Deklaracja jest o tyle szokująca, że dotąd posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro protestowali przeciw budowie płotu na granicy i sprzeciwiali się stanowczej polityce poprzedniego rządu, który bezwzględnie blokował wjazd do Polski nielegalnych imigrantów.

Najbardziej w oczy rzucały się protesty Janiny Ochojskiej, bo eurodeputowana nie przebierała w słowach i w środkach, przy krytyce polityki migracyjnej.

Równie radykalna była Agnieszka Holland sprzyjająca obecnemu obozowi władzy, znana reżyserka nakręciła nawet film „Zielona granica” i był to obraz bardzo daleki od rzeczywistych wydarzeń na granicy Polski z Białorusią. Zarówno w filmie, jak i wypowiedziach Holland nie brakowało absurdalnych i wulgarnych wypowiedzi na temat Polski oraz polskiej Straży Granicznej.

To są naczynia połączone. Paru skur… i głupców noszących polskie mundury może uruchomić lawinę niewyobrażalnych globalnych konsekwencji – Agnieszka Holland w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Obok działań poważnych i niestety bardzo szkodliwych, posłowie Koalicji Obywatelskiej wielokrotnie wzięli udział w akcjach groteskowych, z pogranicza burleski. Do klasyki internetowej przeszła słynna ucieczka posła Franciszka Starczewskiego.

Posłowie Joński i Szczerba także zasłynęli „interwencją” na granicy białoruskiej, gdy dostarczyli nielegalnym imigrantom wikt i przenośny opierunek.

Na koniec warto pamiętać, że Donald Tusk publicznie oświadczał, że PiS żadnego płotu granicznego nie zbuduje. Dlatego z najnowszą deklaracją premiera obywatele pamiętający wydarzenia z ostatnich lat mogą mieć spory problem.

To jest nasz wspólny problem, mamy długie granice z Rosją. Jesteśmy państwami frontowymi z organizowaną przez Moskwę nielegalną migracją. (…) Kilkanaście godzin temu spotkałem się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Podjęliśmy decyzję o szybkiej modernizacji zapory z Białorusią, mamy na to zabezpieczone środki.
Jakie środki i jaką modernizację premier miał na myśli nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że inżynierami, konstruktorami i projektantami tej modernizacji nie będą: Janina Ochojska, Agnieszka Holland, Franek Sterczewski, Michał Szczerba, Dariusz Joński.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!