Foto: Youtube

Wczesnym rankiem 18 listopada 2022 roku, gruchnęła z politycznego nieba piorunująca wiadomość, rzecznik PiS Radosław Fogiel przestał być rzecznikiem PiS. O tym fakcie poinformował sam zainteresowany na antenie Polsat News i sposób w jaki to zrobił w naszej ocenie zasługuje na wyjątkową uwagę. Pan Radosław zaczął dyplomatycznie, przynajmniej taką miał nadzieję, ale jak wyszło to już każdy widz, słuchacz i czytelnik, indywidualnie się pośmieje.

W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS – 18 listopada 2022 roku, Radosław Fogiel na antenie Polsat News.

Prowadzący rozmowę dziennikarz Polsat News, powstrzymując emocje i ze wszystkich sił starając się zachować powagę, zadał pytanie uzupełniające: „I nie ma w tym drugiego dna?”. W odpowiedzi pan były rzecznik PiS natychmiast wyrecytował:

Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę.

Wygląda na to, że zdaniem byłego już rzecznika PiS, przewodniczenie komisji sejmowej, zwłaszcza do spraw zagranicznych, jest znacznie bardziej prestiżową i przede wszystkim wyżej postawioną funkcją, niż stanowisko rzecznika partii rządzącej. Jednym słowem, w oczach Radosława Fogiela Radosław Fogiel awansował.

Szczęście pana Radosława łączy się z bardzo przykrą sytuacją dla Rafała Bochenka, który będąc wiceprzewodniczącym Komisji do Spraw Petycji, objął stanowisko rzecznika PiS. Co ciekawe degradacja Rafała Bochenka została złagodzona, ponieważ nie stracił on stanowiska w sejmowej komisji, a tym samym będzie musiał swoje liczne obowiązki jakoś pogodzić.

Naturalnie nie mamy najmniejszych powodów, żeby wątpić w szczerą radość Radosława Fogiela i jego rzeczową argumentację, natomiast z jakichś powodów w redakcji PatrzyMY.pl wszyscy pracownicy jednocześnie uruchomili na swoich komputerach ten sam link:

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!