Foto: Twitter/Krystian Kamiński

W gorącym okresie, gdy tematem numer jeden była pandemia Covid 19, politycy prześcigali się w pomysłach, w jaki sposób traktować ludzi nie przestrzegających mniej lub bardziej niedorzecznych zaleceń. Fenomen zjawiska polegała na tym, że politycy opozycyjni usprawiedliwiali każdą decyzję partii rządzącej, nawet tak absurdalną jak zamykanie lasów i co więcej namawiali do jeszcze ostrzejszego kursu. W gronie zagorzałych zwolenników reżimu sanitarnego znalazł się Dariusz Rosati, były minister w kilku resortach, a obecny poseł PO. I właśnie temu politykowi punkt widzenia zmienił się wraz z punktem siedzenia.

Wczoraj, 13 grudnia 2022 roku, Driusz Rosati poinformował, że musi zostać w domu podczas ważnego głosowania, bo ma pozytywny wynik testu na Covid.

Bardzo szybko się okazało, że postąpił dokładnie odwrotnie niż zapowiadał. Poseł PO zjawił się na głosowaniu pomimo pozytywnego wyniku testu i wcześniejszej deklaracji. Wprawdzie tym już się Rosati nie pochwalił, ale w mediach natychmiast opublikowano całą serię dowodów na jego obecność w sejmie i udział w głosowaniu nad wotum nieufności wobec ministra Ziobry.

Sprawa zbulwersowała wielu polityków i dziennikarzy, w tym sprzyjających opozycyjni, ale równie wielkie zdziwienie i krytyka spadła na głowę przewodniczącego klubu PO Borysa Budki.

Jak widzimy na załączonym obrazku Borys Budka powtórzył wszystkie tezy „szurów”, od początku zwracających uwagę na niszczenie milionom Polaków życia zawodowego i prywatnego, ale to zupełnie nowa postawa szefa klubu PO i samych polityków tej partii. Prawie wszyscy politycy, w tym Rosati, krytykowali też i karali Grzegorza Brauna za to, że przychodził do Sejmu bez maseczki, chociaż zarażony nie był. Z okazji tak wyjątkowej hipokryzji i pogardy dla ludzi, postanowiliśmy przypomnieć archiwalne wypowiedzi posła Rosatiego, partyjnego kolegi Budki.

Pierwsza z nich dotyczy „redukowania kontaktów”, co miało eliminować przenoszenie wirusa.

Tutaj Rosati domaga się przedłużenia kwarantanny dla osób zarażonych.

W tym wpisie Rosati jest przerażony rekordami zakażeń i brakiem reakcji rządu.

Następny komentarz wskazuje na załamanie służby zdrowia wywołane rozrostem pandemii.

I wreszcie ostra krytyka rządu, który zdaniem Rosatiego prowadzi mało restrykcyjną politykę pandemiczną.

Na koniec przypomnimy jeszcze, że politycy władzy i opozycji bili brawo, gdy policja była zmuszana do wypisywania mandatów rodzicom, którzy wyszli na spacer z dziećmi. Natomiast za złamanie kwarantanny „zwykli obywatele” trafiali do aresztów i dostawali wyroki karne.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!

2 KOMENTARZE

 1. Ale jest jeszcze nie mniej istotna druga strona medalu
  https://wpolityce.pl/polityka/626156-rosati-byl-dzis-w-sejmie-mimo-informacji-ze-ma-covid-19
  Poczatkowo na wpolityce chwalono najgorsze represje, po 2 latach wiekszosc przypomniala sobie ze zawsze popierali Szwecje i Bialorus a jak przychodzi chwila prawdy to znowu strach przed bezobjawową grypką ktora przechorowalo przynajmniej 75% Polakow. Omikron to zreszta 2-3x slabszy patogen niz poprzedniki
  .
  Rosatiego mozna by skrytykowac ale z głową.
  Wiekszosc komentujacych zapewne nie wierzy w testy ale jak jest przeziebiony posel opozycji to tworzy sie atomosfere POMORU!!
  Rosati “naraza zdrowie i życie setek posłów” grzmi posel KOWALSKI rzekomy covidowy racjonalista
  Wiekszosc najbardziej strachliwych pewnie zaszczepiona 3 dawkami. Kowalski na pewno po 2 dawkach + ozdrowieniec

  Komentarze z wpolityce pl
  – Powinnien za to odpowiedziec przed prokuratura !
  – Siewca śmierci, jak to KOmuch!
  – Kto wpuścił tego bezmyślnego człowieka do Sejmu, czy weźmie odpowiedzialność za zachorowania a może nawet zgony
  – To jest świadome roznoszenie zarazy i narażanie ludzi na śmierć.
  – A co go obchodzą inni. Ważne aby dać upust swojej nienawiści do Polaków, głosując za odwołaniem Ziobry. Nawet, jak ktoś postawi mu zarzuty, to nadzwyczajna kasta będzie go bronić, jak niepodległości.
  – Rosati-komunistyczna kuwra której nalezy sie spotkanie ze zlodziejem Adamowiczem. Doczeka sie …i nie tylko on. Ta nakrecana przez peowskich skuwyrsynów sprężyna nienawiści w końcu pęknie a efekt będzie zupelnie odwrotny od tego jakiego te gnoje oczekują!!!
  – Odebrać mu mandat poselski i aresztować za narażenie zdrowia i życia.
  – Rocznica stanu wojennego a ubecy dalej balują na stypie solidarności.

  Rzecz jasna gdyby sytacja byla odwrotna fani PO pisaliby podobne bzdury.

  W internecie kraza plotki o planach nowej, za pare lat, zmyslonej pandemii z naciskiem na dzieci i jak widac jest sie czego bac. Strach co zrobią rządzace te czy inne lajdaki na zyczenie ludu.
  Covid nigdy nie byl wielkim problemem:
  – dowody dostarczyli opozycyjni bialoruscy hakerzy i Afrykanie
  – wirus grozny glownie dla specyficznych grup ryzyka
  – duza korelacja zakazen z mlodych na starszych juz na starcie (prywatne maile) obalona przez Finow i w praktyce na badaniach przeciwcial Holendrow
  – miazdaca wiekszosc starszych ma wlasne gospodarstwa domowe i gosci przyjmowano na swoja odpowiedzialnosc.

  Zmutowany RSV, Koklusz czy to tam innego, groznego glownie dla dzieci oznacza ze pod wplywem mediow, ludzie znowu beda calowac w dope najwiekszych oprawców tylko za to ze zamienią im zycie w pieklo.
  Dzieci mieszkaja z rodzicami i potencjalna transmisja wirusa malo groznego dla doroslych w domach prywatnych nieunikoniona
  Dziecko wzbudza najwiekszą litosc. Pomór w domach dziecka kurwizja szow w razie czego gwaratowane.
  “Ekspertów” w razie czego zmieni sie na mniej znanych i nieskompromitowanych

  Cofnijmy sie tez do 16 padziernika 2019. Kwartał przed koronapierdolcem. Obrady komisji sejmowej.
  Znalalem przez google, fraza sejm przeziebiony.
  Prezes Sądu Najwyższego (haha) kierujący Izbą Cywilną Dariusz Zawistowski:
  “Dziękuję bardzo. Panie przewodniczący, bardzo przepraszam za mój głos, ale jestem mocno przeziębiony. Mam nadzieję, że będę w stanie przedstawić to sprawozdanie, chociaż w skrótowej wersji”