Foto: Facebook.com

Na ostatnim kolegium redakcyjnym doszliśmy do wniosku, że ostatnimi czasy nastąpił delikatny przechył w stronę Platformy Obywatelskiej i dlatego postanowiliśmy wyprostować linię redakcyjną publikując tekst o Prawie i Sprawiedliwości. Na Nowogrodzkiej odwiecznie trwają prace nad kluczem komunikacyjnym, którym partia mogłaby dotrzeć do serc i umysłów młodych ludzi. Dotychczasowe próby raczej nie należały do udanych, może dlatego, że PiS starał się przedstawić młodym jako dobry wujek, a nie kumpel.

Pierwszą akcję tego typu podjął były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman, który na portalu Salon24.pl założył konto Jarosławowi Kaczyńskiemu. Użytkownicy portalu, w tym zwolennicy PiS, szybko wyczuli, że prezes Kaczyński prawdopodobnie nie postawiła jednego przecinka w tekstach publikowanych w jego imieniu. Pomysł nie przetrwał próby czasu i była to jedna z wielu porażek Adama Hofmana. Potem PiS skupił się na starszym i gminnym elektoracie, co przyniosło mu spektakularne sukcesy, ale ciągłe wytykanie, że partia nie potrafi rozmawiać z młodzieżą i elektoratem wielkomiejskim, popchnął aktyw partyjny w kierunku Tik Toka.

Michał Moskal, młody asystent Jarosława Kaczyńskiego, opublikował filmik z udziałem prezesa PiS i jak łatwo się domyślić ruszyła pod nim lawina komentarzy, niekoniecznie przychylnych. Prawdę powiedziawszy Jarosław Kaczyński tak pasuje do formuły Tik Toka, jak Dorota „Doda” Rabczewska to zakonu Nazaretanek, ale specom od PR to nie przeszkadzało i wystawili swojego szefa na falę kpin. Wydawało się, że poruszony na filmiku temat akurat był idealny na debiut w młodzieżowej stylistyce, bo chodziło o ochronę zwierząt, ale ustawa padła, natomiast Jarosław Kaczyński na Tik Toku, podobnie jak na Salon24.pl, już się nie pojawił.

Porażki Hofmana i Moskala nie zraziły innego byłego rzecznika PiS Radosława Fogiela, który ma na koncie dwie duże produkcje. Pierwsza powstała w 2016 roku, kiedy to Fogiel poprowadził internetowe spotkanie z prezesem PiS. Tamto wydarzenie do dziś jest źródłem inspiracji dla użytkowników Internetu, natomiast zdjęcia obu panów stały się gruntem dla 1000 memów. Za drugim razem Fogiel uznał, że sam da sobie radę i nie potrzebuje do pomocy prezesa. Takim to sposobem parę dni temu powstało nagranie zawierające serię połajanek skierowanych do młodych „lemingów”, które w ocenie Fogiela nie mają pojęcia za co nienawidzą PiS.

@pis_org Dlaczego nienawidzisz Prawo i Sprawiedliwość? #mata #cypis #pis #polityka #radosławfogiel #npc #fy #dlaciebie ♬ original sound – Prawo i Sprawiedliwość

Produkcja wprawdzie stała się hitem, ale chyba nie na takiej liście przebojów, jakiej oczekiwał Radosław Fogiel, wylądowała. Gdy się tonem surowego wujka prowokuje młodych ludzi do wypowiedzi, to na odpowiedź długo czekać nie trzeba. I Fogiel i PiS usłyszeli tysiące komentarzy dlaczego młodzi ludzie nienawidzą PiS, z czego płynie taki wniosek, że kto się głupio prosi, ten nic mądrego nie dostanie.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!