Foto: Screen Twitter

Wczoraj 29 stycznia 2023 odbył się ostatni mecz 20. kolejki Serie A, w którym SSC Napoli zmierzyło z AS Romą. Zarówno w jednej, jak i w drugiej drużynie na boisko wybiegli reprezentanci Polski. W SSC Napoli zagrał Piotr Zieliński, a w AS Romie Nicola Zalewski. Polacy zaliczyli dobre występy i każdy z nich dopisał sobie do statystyk asystę. Zalewski przebywał na boisku do samego końca, Zieliński zszedł w 89 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla SSC Napoli i to ta drużyna umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Warto też dodać, że mecze SSC Napoli i AS Roma należą do imprez podwyższonego ryzyka, ponieważ obie ekipy i przede wszystkim kibice za sobą nie przepadają, najłagodniej rzecz ujmując. Dlatego też oprócz samego meczu duże emocje wywołał też indywidualny pojedynek pomiędzy reprezentantami Polski, ale nie chodziło o starcie na boisku, tylko ostrą wymianą zdań w tunelu stadionowym. Wszystko zaczęło się po publikacji krótkiego filmiku z dość klasyczną wymianą zdań dla środowiska piłkarskiego. Dialog wyglądał następująco:

– Czego sp*********? – grzecznie zapytał Piotr Zieliński.
– Następny jesteś ty – ze stoickim spokojem odpowiedział Nicola Zalewski.
– Mordę zamknij – kulturalnie porosił Piotr Zieliński.
– Zamknij p**** k****!” – dyplomatycznie odpowiedział Piotr Zieliński.

Cywile spoza piłkarskiego świata mogą poczuć się zażenowani i zbulwersowani postawą reprezentantów, ale stare wygi doskonale wiedzą, że w realiach włoskiej ligi i owianych legendą prowokacji, ten incydent nie wyszedł z przedszkola.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!