Foto: Instagram / @januszkorwinmikke

W czasie pandemii COVID-19 w Polsce powstała „Rada Medyczna”, na czele której stanął powszechnie lubiany i szanowany prof. Andrzej Horban, polski lekarz i specjalista od chorób zakaźnych. I to właśnie „Rada Medyczna” była głównym ciałem doradczym dla ministrów zdrowia najpierw Łukasza Szumowskiego, później Adama Niedzielskiego. Z rekomendacji rady Szumowski i Niedzielski zamykali lasy i stoki narciarskie, wprowadzali limity na weselach i nakazywali stosowanie przyłbic, ostatecznie zastąpionych maseczkami.

W Niemczech funkcję „Rady Medycznej” pełni Instytut Roberta Kocha (RKI) i co może dziwić szefem instytutu nie jest lekarz, ale weterynarz Lothar Heinz Wieler. Aktualny szef RKI sprawuje swój urząd od 2015 roku, jednocześnie występuje w charakterze doradcy niemieckiego rządu federalnego i rządów stanowych w zakresie zdrowia publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z infekcjami COVID-19. Niemiecki odpowiednik Adama Niedzielskiego, Karl Lauterbach po konsultacjach z Lotharem Heinzem Wielerem postanowił przywrócić obowiązek noszenia maseczek.

Nowe przepisy w Niemczech obowiązują od 1 października 2022 roku i obejmują obowiązkowe noszenie maseczek FFP2 w: szpitalach, domach opieki, gabinetach lekarskich oraz innych placówkach służby zdrowia, na przykład w aptekach. Dodatkowo przepis obliguje wszystkich Niemców od 14-tego roku życia do noszenia maseczek w pociągach dalekobieżnych: ICE i Intercity. Dzieci poniżej szóstego roku życia są zwolnione z obowiązku, natomiast dzieci od 6 do 13 lat mogą nosić zwykłe maseczki, niekoniecznie FFP2. Jednocześnie niemieckie ministerstwo zdrowia za radą RIK znosi obowiązek stosowania maseczek w samolotach.

Redakcja PatrzyMY.pl w tej kwestii wyjątkowo nie pozostawia Czytelnikom prawa do wyciągania własnych wniosków. Należy zaufać nauce, skoro jeden z najbardziej znanych instytutów na świecie twierdzi, że latanie bez maseczek jest bezpieczne, a podróżowanie pociągami dalekobieżnymi nie, to znikąd się te naukowe wnioski nie wzięły. Większość Niemców i Polaków, to nie mają wykształcenia weterynaryjnego, dlatego też nie powinni się wypowiadać na temat zaleceń profilaktycznych dla ludzi narażonych na zakażenia COVID-19.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!

1 KOMENTARZ

  1. Rada medyczna powstala pod koniec 2020. Wczesniej glownymi doradcami PISowskiej szajki byl TVN, Polsat i TVP.
    I tam faktycznie zapraszano bezwglednych psychopatow a kto wiekszy zamordyzm zaproponowal tym wieksze uzyskiwal uznanie i co tu ukrywac spoleczne poparcie.
    Polakow jak Zydow mordowano demokratycznie.