Foto: RMF FM

Wczoraj poinformowaliśmy lub raczej przekazaliśmy to, o czym mówiło wielu użytkowników portalu Twitter na temat dziwnego zachowania lekarza reumatologa Bartosza Fiałka. Dokładnie chodziło o „wyczyszczenie” konta na wspomnianym portalu, czego miał dokonać sam reumatolog znany z bardzo ostrych komentarzy dotyczących pandemii. Przed publikacją artykułu, zgodnie z normami prawa prasowego i dobrym obyczajem, zwróciliśmy się do pana Bartosza Fiałka z uprzejmą prośbą o potwierdzenie treści, jakie miały się pojawić w Internecie.

Najbardziej byliśmy zainteresowani weryfikacją poniższego oświadczenia zawierającego powody usunięcia wpisów:

Ponieważ oświadczenie z Internetu również zniknęło w pytaniu skupiliśmy się przede wszystkim na tej kolejnej nadzwyczajnej okoliczności. Niestety ani na to, ani na żadne inne pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Jest to o tyle dziwna sytuacja, że ponad wszelką wątpliwość pan Bartosz Fiałek odczytał nie tylko naszego twitta, ale zapoznał się z treścią całego artykułu, co osobiście potwierdził takim oto odniesieniem:

Treść, formę i zawartość merytoryczną odniesienia pozostawiamy bez komentarza, głównie dlatego, że znany reumatolog skorzystał z paradygmatu ministra Niedzielskiego i ograniczył możliwość komentowania swojego wpisu.

W związku z tym nadal nie wiemy dlaczego Bartosz Fiałek wykasował samo oświadczenie, a także komentarze, których wybór opublikowaliśmy wczoraj i tym bardziej jest to dla nas niezrozumiałe, że znany reumatolog cały czas podkreślał naukową i społeczną wartość swoich wpisów.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!

1 KOMENTARZ

 1. Fiałek to nie tylko covid, nieustanne i ostre lockdowny, kwarantanny czy wizja szczepien kazdego bez wyjatku.
  On ma znacznie bogatszą kartoteke.
  Opowiadal sie niedawno za zawieszeniem 500+ celem wyplacania odszkodowan przedsiebiorcom ktorym zabraniano pracy.
  Ponadto jest zwiazkowcem wspolodpowiedzialnym za wczesniejsze strajki.

  Jezeli tak bardzo interesowal sie covidem jak wynika z doniesien, to chyba czytal takze podobne co ja zrodla informacji i mial wiedze o Szwecji, Bialorusi, Brazylii czy Afryce.
  Jak rowniez wiedze o Anglii ktora przodowala z kazdą nową mutację – rodzimą, indyjską i polodniowoafrykańską.
  W przypadku omikrona nie ma najmniejszych okolicznosci lagodzacych dla uzasadniania niszczenia panstwa i obywateli bo juz po sylwestrze byly pelne i wyczerpujace informacje z UK a takze Danii ktora podawala bardzo precyzyjne statystyki.
  Wszystko bylo do odnalezienia w minute przez google.