Foto: Tomasz Pajączek / Onet.pl

Po kilku dniach niemal całkowicie ucichła najnowsza akcja TVN24 i PO pod kryptonimem „pani Joanna”. Stało się tak głównie za sprawą „bohaterki”, której prawdziwe oblicze, intencje i motywacje bardzo szybko zweryfikował Internet. Wiadomo jednak, że polityczna przyroda nie lubi próżni dlatego narodziła się kolejna kampania zasilająca „marsz miliona serc”. W liberalno-lewicowych mediach pojawił się krótka telenowela, w zasadzie kilkuodcinkowa, a jej głównym bohaterem został były nauczyciel IX LO we Wrocławiu, który uczył Mateusza Morawieckiego.

Na początku trzeba wyraźnie podkreślić, że tym razem media sprzyjające PO poszły jeszcze odważniej, wręcz brawurowo, wiadomo wybory co raz bliżej, to trzeba się śpieszyć i nie ma czasu na działania osłonowe. Bohaterski nauczyciel od razu ujawnił nazwisko i twarz, a w pierwszych odcinkach telenoweli „Zły uczeń, zły premier” postanowił wystawić ocenę moralną dawnemu uczniowi Mateuszowi Morawieckiemu:

Szczerze, to nie mam już sił do tego Mateusza. […] Człowiek się tylko wstydzi za niego – 2022 rok, Marek Jędrychowski w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Określenie “Pinokio” nie wzięło się z powietrza. Jest ono pewnym kodem kulturowym. To był notoryczny kłamca. I taka jest prawda o polskim premierze – Marek Jędrychowski w wywiadzie dla Onet.pl.

Prawie za każdym razem, gdy w publicznej wypowiedzi ktoś się wstydzi za kogoś innego, kończy się to ujawnieniem wstydliwych faktów na temat zawstydzonego. Marek Jędrychowski to wieloletni członek PZPR, który uczył najbardziej skompromitowanego w czasach PRL przedmiotu, czyli był PNOS (propedeutyka nauki o społeczeństwie). W różnych okresach PRL przedmiot ten przybierał różne nazwy, na przykład „Wychowanie Obywatelskie”, ale zawsze był jedną wielką indoktrynacją. Z natury rzeczy nauczycielami tego przedmiotu z reguły byli partyjni funkcjonariusze PZPR, czego doskonałym przykładem jest Jędrychowski.

Daleka od sympatii do Morawieckiego i obecnej władzy, „Gazeta Wrocławska”, były organ PZPR funkcjonujący pod nazwą „Gazeta Robotnicza”, przeprowadziła wywiad z kilkoma anonimowymi uczniami. Zwykle takie wywiady maja uwiarygodniać atak polityczny, jednak tym razem zdecydowanie się to nie udało:

Jak w każdej instytucji, również w szkołach istniały komórki PZPR-u i tuby oficjalnej propagandy, do których należało nauczanie PNOS-u. Pan Jędrychowski uczył właśnie tego przedmiotu. Uważam, że skoro do tej pory piastuje funkcję nauczyciela, nie na miejscu jest obrzucanie błotem obecnego premiera – powiedział były uczeń LO Wojciech Stando.

Swoboda wypowiadania jakichkolwiek opinii jest ściśle związana z istotą demokracji, przeciwko której – poprzez swoje zaangażowanie w działalność komunistycznego reżimu – pan Jędrychowski ówcześnie występował – powiedział były anonimowy uczeń LO.

W ostatnim odcinku telenoweli pan Marek Jędrychowski zapisał się do PO i ogłosił swój start w wyborach. Cokolwiek sądzimy o Mateuszu Morawieckim, a redakcja PatrzyMY.pl nie ma najlepszej opinii na temat premiera, nie ulega wątpliwości, że Marek Jędraszewski już nigdy i nikogo nie powinien uczyć, czy pouczać, szczególnie w przedmiocie wstydu, demokracji i uczciwości.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!