Foto: Karolina Misztal/REPORTER

Po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wylały się fale nienawistnych komentarzy, które wprost obciążały winą TVP Info i „prawicowe szczujcie”. Jak się okazało, w zakładzie karnym, gdzie przebywał morderca Stefana W. dostępne był cały pakiet kanałów, w tym TVN24, a nie tylko TVP Info, jak kłamał Adam Bodnar i wielu innych. Oprócz Bodnara, całe armia celebrytów nigdy nie odpowiedziało za oczywiste kłamstwa, sądy umarzały postępowania albo uniewinniały oszczerców, nawet najbardziej wulgarnych.

Jerzy Owsiak nigdy nie odpowiedział za podłe insynuacje dotyczące Krystyny Pawłowicz i Barbary Pieli, za to sąd pierwszej instancji uznał, że Owsiak w taki sam sposób, jak on traktuje innych, dotykać nie wolno. Przypomnieć też warto, że wszyscy zarzucający mowę „zapomnieli” jak lewicowo-liberalna prasa, rodzina Wałęsów i więcej niż PO „szczuła” Adamowicza, ale też „nie pamiętali”, jaki wyrok na koncie miał nieżyjący prezydent i jakie toczyły się przeciw niemu procesy. Adamowicz był skazany w pierwszej instancji za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej prawicowych działaczy, sąd odwoławczy zmienił wyrok na warunkowe umorzenie, prócz tego był oskarżany o liczne oszustwa podatkowe i związane z zakupem mieszkań.

Tyle historii, która właśnie się powtarza po tragicznej śmierci żołnierza ugodzonego nożem na granicy białoruskiej, przez „biednych ludzi”. Kto tym razem ma krew na rękach? Ci sami ludzie odwracający w 2019 roku pojęcia i mieszający ofiary z napastnikami, dzisiaj zaczynają organizować identyczne polowanie. Pierwszym winnym ma być Zastępca Prokuratora Generalnego „pisowski prokurator” Tomasz Janeczek, który w obronie własnej i faktów wydał szczegółowe oświadczanie:

Znów atakują ci sami, z taka samą podłością, cynizmem i bezczelnością. W pierwszym szeregu Roman Giertych, politycy „koalicji 13 grudnia” i medialni funkcjonariusze. Obrzydliwa operacja ma przykryć wulgaryzmy, brednie i oszczerstwa całej grupy celebrytów szkalujących Straż Graniczną i Wojsko Polskie. Dziś o krwi na rękach powinni się wypowiedzieć:

  1. Brabara Kurdej-Szatan, nazywająca Straż Graniczną i Wojsko Polskie mordercami, sąd nie dopatrzył się ani zniesławienia, ani znieważenia.
  2. Władysław Frasyniuk określający Straż Graniczną i Wojsko Polskie mianem „watahy psów” i „śmieci”, sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowania, ale wyrok na korzyść Frasyniuka uchylił Sąd Okręgowy.
  3. Piotr Zelt, który opisał rzeczniczkę SG Annę Michalską jako: “Pani ‘rzecznik’ Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”, sąd uniewinnił Zelta oskarżonego o zniesławienie i znieważenie.
  4. Donald Tusk, który mówił o „biednych ludziach”, czyli o bandytach atakujących polskich strażników i żołnierzy, a potem urządzał propagandowe cyrki na granicy wiedząc, że on, jego partia i zaplecze polityczne są odpowiedzialni za narażanie polskich obrońców granic na śmiertelne niebezpieczeństwo.
  5. Michał Szczerba, Dariusz Joński i Franek Sterczewski przynoszący dary dla „biednych ludzi” i utrudniający pracę strażnikom oraz żołnierzom.
  6. Janina Ochojska wypowiadająca setki absurdów i kłamstw, związanych z sytuacją na granicy z Białorusią.
  7. Adam Bodnar idący śladem Janiny Ochojskiej, jako RPO, a teraz ścigający polskich żołnierzy i utrudniający pracę prokuraturze, którą ma nadzorować.
  8. TVN, Gazeta Wyborcza, Silni Razem i cały obóz „uśmiechniętej Polski”, którego ohydnych oskarżeń, kłamstw, oszczerstw i wulgaryzmów przytoczyć nie sposób.
  9. Wiele, wiele innych nie mających nic wspólnego z Polską i Polakami…

Żyjemy we własnym kraju, ale rządzą nami ludzie obcy: kulturowo, ideowo i nierzadko narodowo. Dlatego obraz rzeczywistości jest zacieranym propagandowymi produkcjami, inżynierią społeczną i pospolitą blagą. Dopóki nie zmienimy tej największej patologii, nie zmieni się nic!

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!