Foto: Rafał Guz / PAP

Na zaproszenie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w dzisiejszym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży wziął udział prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Celebryta znany z wielu ekscentrycznych, ale też bezprawnych zachowań, które kończyły się dla niego wyrokami sądowymi, kolejny raz postanowił zaistnieć w sowim rozpoznawalnym „stylu”.

W reakcji na wypowiedź krajowej konsultantki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży Aleksandry Lewandowskiej, która mówiła o współpracy między resortami i organizacjami pożytku publicznego, Owsiak wypalił całą serią emocjonalnych zdań.

Nie ma tu ministra zdrowia, a pani mówi o tym, że mamy z nimi coś zrobić. Mają mnie wysłuchać, jak będę gadał o psychiatrii? Oni powiedzą, że jestem skończonym durniem, nie będą ze mną rozmawiać. (…) Żyjemy w systemie, którego kompletnie to nie obchodzi […] Niech pani da jakiś projekt. Gdzie pan minister Czarnek ma zareagować teraz na pani twierdzenie, że szkoła jest przeciążona? Z kim mamy tam rozmawiać?(…)

Nikt się z nami nie kontaktuje, nikt nie puka do naszych drzwi, pytając, co możemy razem zrobić. Pani opowiedziała teorię, o której tu wszyscy wiedzą. […] System tego nie zmieni, systemu to nie obchodzi. Nie ma tu ministra zdrowia, a pani mówi o tym, że mamy z nimi coś zrobić. […] Za moje pieniądze, za moje podatki ci ludzie bezczelnie nawet tutaj nie przyszli. Tego się właśnie bałem, bicia piany (…)

Z kim ja mam rozmawiać? Z ministerstwem? Z PiS? Dialog o czym? Ja w tym dialogu jestem złodziejem. Defraudantem. Bandziorem. […] Mają mnie wysłuchać, jak będę gadał o psychiatrii? Oni powiedzą, że jestem skończonym durniem, nie będą ze mną rozmawiać (…)

Na redakcji PatrzyMY.pl tego typu zachowania Jerzego Owsiaka i sposób „prowadzenia dialogu” nie robią najmniejszego wrażenia, redakcja PatrzyMY.pl mogłaby pracę doktorską na ten temat napisać. Niemniej jednak za nowość należy uznać autorskie opinie Jerzego Owsiaka na temat Jerzego Owsiaka, które korespondują z oceną wielu ludzi znających prawdziwy charakter „dyrygenta orkiestry”.

Nie redakcja PatrzyMy.pl powiedziała o Jerzym Owsiaku, że jest „złodziejem”, „defraudantem”, „bandziorem”, „skończonym durniem”, ale z szacunku dla życiowego dorobku autora tej oceny, nie będziemy z nią polemizować.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!