Foto: Twitter Marta Lempart

Dwóch polityków w Polsce jest pod szczególną i ciągłą obserwacją. Pierwszy to Jarosław Kaczyński, drugi Donald Tusk. Media śledzą każdy ich krok, komentują każdą aktywność, ale też brak aktywności. Do klasyki gatunku przeszło słynne „agresywne milczenie Kaczyńskiego”, a teraz wiele wskazuje, że klasyką może się stać dyplomatyczny COVID Donalda Tuska. O całej sprawie opinia publiczna mogła się dowiedzieć dzięki posłowi Kowalskiemu, do którego należy kończący się tydzień w polityce. A było tak…

W studiu „mediów narodowych” spotkali się politycy zaproszeni do programu “Woronicza 17” i kwestią czasu pozostawało kiedy dojdzie do spięcia pomiędzy przedstawicielem „Zjednoczonej Prawicy” i posłem KO. Długo nie trzeba było czekać! Jak tylko pojawiło się nazwisko Tusk, emocje w studiu nabrały odpowiedniej temperatury i się zaczęło. Poseł Janusz Kowalski zaczął mówić o tchórzliwym zniknięciu Donalda Tuska, który unika odpowiedzi na pytania związane ze sponsorowaniem Radosława Sikorskiego przez Zjednoczone Emiraty Arabskie:

Donald Tusk tak samo chował się, kiedy były pytania o reklamówki z niemieckimi pieniędzmi dla KLD. Tak samo Donald Tusk chował się, kiedy były pytania o reklamówkę z Biedronki dla PO

W obronie swojego szefa stanął Jarosław Urbaniak:

Co pan mówi? Dobrze pan wie, że Donald Tusk jest chory na COVID, a nie się chowa.

I wtedy zapadła krępująca cisza, pomieszana z pełnym zaskoczeniem. W stwierdzeniu „dobrze pan wie” zawarta jest sugestia, że wiedza na temat choroby Donalda Tuska jest powszechna. Redakcja PatrzyMY.pl poczuła się zawstydzona tym medialnym faktem, ponieważ nic na temat stanu zdrowia przewodniczącego PO dotąd nie wiedziała. Postanowiliśmy sprawdzić, co nam umknęło i szybko odzyskaliśmy spokój redakcyjnego ducha. W całym Internecie nie ma ani słowa o rzekomym zachorowaniu Donalda Tuska i to na COVID. Jedyna informacja to ta przekazana przez posła Urbaniaka.

Niezwykle dziwna historia, zwłaszcza gdy się pamięta jak bardzo ważnym było dla każdego polityka poinformowanie społeczeństwa według profilaktycznego schematu:

Kochani mnie też dopadło, nigdy się tak źle nie czułem, nie lekceważcie tego, to nie jest zwykła grypka, noście maseczki, szczepcie się, dbajcie o siebie i innych. 

Donald Tusk słynie z biegłego posługiwania się narzędziami marketingowymi i wierzyć się nie che, że dotąd nie sięgnął po to najbardziej podstawowe. Naturalnie niczego nie sugerujemy, tym bardziej nie podejrzewamy i przede wszystkim życzymy rychłego powrotu do zdrowia, ale pozwolimy sobie też na małe pytanie. Która to jest mutacja COVID, omikron czy COVID dyplomatyczny?

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!