Foto: Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Donald Tusk dorobił się wielu przydomków i ocen, wśród przydomków znajdziemy między innymi „Kaczora” i nie ma mowy o żadnej pomyłce. Owszem najczęściej „Kaczor” jest łączony z Jarosławem Kaczyńskim, ale Tusk to przecież Donald i to skojarzenie nasuwa się samo. Jeśli chodzi o oceny zachowań Donalda Tuska, to od dłuższego czasu jest podsumowywany jako „polityczny troll”. Wzięło się to głównie stąd, że Tusk nieustannie mówi o PiS i Kaczyńskim, wrzucając do mediów społecznościowych krótkie, ale zawsze złośliwe komentarze.

Cechą charakterystyczną tych działań jest prowokacja, co zresztą leży w naturze trolla, ale i hipokryzja. Ugrupowanie i szerzej polityczne środowisko skupione wokół Donalda Tuska, wyrosło na „aksjologii” sprowadzonej do wulgarnych ośmiu gwiazdek, którą w Internecie rozprowadza grupa „SilniRazem”. Na czele tej grupy stoją hejterskie projekty Platformy Obywatelskiej, przede wszystkim „Sok z buraka”. Obok „firmowych” profili funkcjonują indywidualni siewcy nienawiści, jak choćby ostatnio zdemaskowany Pablo Morales. W żadnej mierze nie przeszkadza to Tuskowi i jego zwolennikom wypominać konkurencji „mowy nienawiści” i co więcej przedstawiać własną formację, jako „partię miłości” w „uśmiechniętej Polsce”.

Taki obraz pełen hipokryzji widzimy od początku POPiS-owej wojny i trzeba uczciwie przyznać, że chociaż PiS nie jest święte, to gigantyczna osłona i jednocześnie tuba medialna, pozwala PO na pełną bezkarność. Czy aby na pewno? Kiedyś tak, gdy jeszcze Internet był w powijakach, ale teraz to się znacząco zmieniło i natychmiast wszelkie kłamstwa oraz prowokacje Tuska są demaskowane. Nie inaczej było w przypadku najnowszego wpisu na portalu X.

Charakterystyczna zaczepka Tusk natychmiastowo budzi skojarzenia z wydarzeniami z przeszłości, które na portalu „X” jest cytowane od wielu lat. Na poniższym obrazku widać „uśmiechniętą Polskę”, która niesie prowizorycznie zbudowaną szubienicę i przyczepione do niej zdjęcie tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

Niestety marzenie zwolenników PO i Donalda Tuska się spełniło, ale wiadomo, że jest jeszcze jeden „Kaczor” do powieszenia i takich „życzeń” ze strony „SilniRazem” znajdziemy w Internecie setki.

Foto: Portal “X”

Nigdy w historii sporu politycznego pomiędzy PO i PiS Donald Tusk nie odniósł się do tych masowych produkcji, które nie symbolicznie, ale dosłownie przekraczają wszelkie granice. Nie odniósł się, ponieważ nie chce urazić swoich najwierniejszych wyborców.

Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic! Patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski!